10 познати стереотипи за Кина кои се далеку од вистината

Патникот и кунг фу учител, Марија Пипенко, направила обид да ги отстрани сите оние клишеа кои им доаѓаат на ум на луѓето кога ќе се спомене Кина.

Ви откриваме кои 5 правила слободно можете да ги прекршите додека сте на диета

Диетите се претежно строги и ве тераат да се придржувате до одредени правила. Но, колку од нив можете да прекршите?

5 правила кои секоја жена треба да ги прекрши

Не мора секогаш да ги следите правила, бидејќи некои од нив постојат само со една причина: Да се прекршат.

11 начини на кои Вилијам и Кејт го прекршуваат кралскиот протокол

За време на целата нивна врска тие постојано ја прекршуваат традицијата, но и покрај тоа нивните избори секогаш се прифатени со многу љубов.

Правилата се создадени за да се прекршат: Модни правила кои вреди да ги прекршите во 2016-та година

Ова е листата на модни правила кои можете да ги прекршите во 2016-та година.

17 секојдневни грешки кои Библијата ги забранува, но сепак христијаните ги прават

„Не обрнувајте внимание на оние кои тврдат дека зборуваат со духови, а и на волшебниците затоа што тие само ќе ве расипат“ – пишува во Стариот Завет.

Со „голи“ слики во борба против злоупотреба на приватноста

Ема Холтен решила да се избори со прекршувањето на нејзината приватност така што направила фотографии на кои позира топлес, но овој пат целосно по нејзин избор...

Овие две стрелки покажуваат во иста насока

Со овој едноставен експеримент, кој лесно можете да го изведете дома, имате моќ да им го промените правецот на стрелките.
Датум: 18 мар 2014
, Автор:

10 правила кои момците не би требало да ги прекршат

Поседувајќи ги гестовите кои му доликуваат на еден џентлмен, вие сте оние кои добиваат поени.Тие се одраз на вашата култура како личност...
Датум: 02 ное 2012
, Автор: