Пред и потоа: Фотографии кои ни ја покажуваат вистинската моќ на шминката

Во светот каде што владее Фотошоп најчесто тоа што го гледаме не е исто со реалноста.

Урнебесни фотографии: Ослабела 68 кг и позирала со поранешната, покрупна верзија од себеси

Кога Бет Бијрд одлучила да ослабе 68 кг, таа со нејзиниот пријател, фотографот Блејк Мороу, дошле до една забавна идеја – да креираат фотосерија од типот „пред и потоа“ во која ќе ги поврзат старата и новата Бет.
Датум: 07 мај 2015
, Автор:

Фотографии кои ќе ве стопат: Како се менува животот на животните од улица штом ги вдомите?

Разгледајте ги само овие пред и потоа фотографии и видете ги нивните лица откако добиле ново семејство и тоа ќе ви стане уште појасно.

20 познати личности пред и после Фотошоп

Ѕвездите се исти како нас обичните луѓе, барем сè додека нивните фотографии не поминат низ алатката за фото и дигитална обработка Фотошоп.
Датум: 04 сеп 2014
, Автор:

После ова никогаш повеќе нема да гледате исто на фотографиите „пред и потоа“

Брамфит избрала фотографија од себеси од периодот кога тренирала за натпревар во бодибилдинг за „пред“ и фотографија од себеси откако родила за „потоа“.
Датум: 16 мај 2014
, Автор:

Пред и потоа: фотографии од домашни миленичиња кои пораснале

Домашните животни и луѓето делат посебна врска кога растат заедно, а тоа може одлично да се види на наредниве неколку фотографии од сопствениците со своите миленичиња.

Што ти прави шминка?

Рускиот мејкап артист Вадим Андреев ги трансформира обичните жени и мажи во прекрасни девојки и момци, како од насловните страници на познатите магазини.
Датум: 27 авг 2013
, Автор:

Како изгледале забите на познатите пред посета на скап стоматолог?

Погледнете ги познатите кои си ги коригирале забите, преку фотографии пред и потоа.

Гаража претворена во фантастична куќичка

Креативноста и умешноста во уредувањето на внатрешниот простор е неопходна, но веројатно треба и многу повеќе, ако на располагање имате една стара гаража од 23 квадрати. Мишел дела Вега, од неа, направила чудо.
Датум: 15 авг 2011
, Автор: