7 парфеми идеални за оваа есен

Време е да се заљубите во длабоките, сензуални и потешки мириси кои се карактеристични за поладниот дел од годината.

5 предлози за подмладување и разубавување

Време е да кажете стоп и да направите нешто убаво за себе. Ова се пет совети со кои можете на најбрз и наједноставен начин да се подмладите и разубавите.
Датум: 03 јун 2013
, Автор:

Филмска листа за романтични ноќи

Ако сте наумиле да поминете романтична филмска ноќ со саканата или саканиот, мора да ги имате предвид овие филмови.

Филмска листа за продолжен празничен викенд

Ако немате идеја кој филм да го изгледате овој викенд, размислете за овие пет предлози, кои своите први прикажувања ги доживејаа во 2012 година.

Предлози за празнично филмско уживање

Филмските маратони се чест начин за забава со друштво во празничниот период или за да се земе здив од згуснатиот распоред полн со забави.

Предлог дестинации низ светот за 2012

Долги песочни плажи, зимски центри како од бајка и неверојатни дела на природата и древните цивилизации, се дел од десетте предлог дестинации за оваа година... што би одбрале вие?
Датум: 14 фев 2012
, Автор:

22 начини да бидете поактивни

Ова се 22 предлога кои можат да ви помогнат малку да се раздвижите и да си го подобрите целокупното здравје. Одберете неколку кои најмногу ви одговараат и применете ги.

Создадете романтични моменти со вашиот партнер

Создавањето магични моменти во врската е нешто за кое секој партнер размислува, но ретко кој нешто презема околу тоа. Еве една мала листа на предлози...

Листа на книги за на плажа

Десет или петнаесет дена не се вечност, па затоа треба добро да го искористиме времето и да не погрешиме во изборот на книги за на плажа. Со цел да ви помогнеме во вашиот избор, ви подготвивме листа на 10 најдобри книги...
Датум: 14 јул 2011
, Автор:

Новогодишната заменете ја со филмска вечер

За вработените ова е сосема обичен викенд (во понеделник пак на работа), па па и патувањето отпаѓа. Затоа вечерта може да се помине и дома со кифлички, руска салата и добри филмчиња. Еве 10 кои можете да ги ставите на листата.