10 оригинални предлози за брак што ја откриваат романтиката на 21-виот век

Погледнете ги следниве необични предлози за брак кои ќе ви докажат дека сѐ уште постојат витези во денешно време...

Книга: „Белата светлина во Париз“ – Тереза Ревај

Прекрасна, романтична приказна која ќе ве поведе низ времето и ќе направи да се вљубите...
Датум: 11 јун 2015
, Автор:

ТВ серија: Ретроспектива (Hindsight)

Доколку се вратите назад во минатото и имате можност да смените една работа, дали би постапиле на поинаков начин?

Викенд книга: „Совршено несовршен пар“ – Сузан Елизабет Филипс

Тој ја бара совршената жена... Таа е сè само совршена не.
Датум: 15 ное 2014
, Автор:

3 одлични ТВ серии за жени

Дами, одберете ја онаа која најмногу ви фаќа око, испукајте пукани, пикнете се под ќебенце и опуштете се ова попладне.

Предлог куси фризури за ова лето

Погледнете ги, изберете фризура и побрзајте да закажете термин за шишање во вашето омилено фризерско студио.
Датум: 05 јун 2013
, Автор:

Како да преговарате за повисока плата?

Запрашајте се „Што доколку ме одбие?“ и размислете дали сте толку незадоволни што ќе посакате да ја промените работната средина доколку вашиот предлог за зголемување на платата биде одбиен...

Неколку романтични комедии што и мажите би ги гледале

Доколку сакате да гледате романтичен филм со вашето момче, погледнете ги следните предлози.
Датум: 03 мар 2012
, Автор: