Совети кои ќе ви помогнат да продолжите понатаму после долга врска

Нормално е дека ни еден изговорен или пишан збор не може да ви даде утеха, но постојат некои работи кои треба да ги имате на ум за да можете да продолжите со животот по болното раскинување.

4 правила до кои мора да се придржувате ако сакате да ви успее новата врска

Нема никаква магична напивка или рецепт кој ќе ве спаси од болката на раскинувањето, но постојат 4 правила до кои мора да се придржувате.

Синдром „бивш“: 5 знаци дека сте опседнати со претходната врска

Ситуацијата кога двајцата партнери ќе одлучат дека е подобро да се разделат и секој да продолжи со сопствениот живот е многу ретка.

5-те вида пријателки без кои секое раскинување ќе беше потешко

Раскинувањата се исклучително тешки, но кога ги имате овие 5 вида пријателки тие веднаш стануваат многу полесни.

Сè уште мислите на вашиот бивш? Еве зошто навистина треба да го заборавите!

Сите вие сте имале некого во животот за кого сте мислеле дека е оној вистинскиот, но за жал поради некои несреќни околности сè докажало дека не е така.

Тест: Дали сте сè уште опседнати со бившиот?

Одговорете на овој тест и откријте до каде сте со прифаќањето на новата состојба дека не сте повеќе заедно.
Датум: 14 окт 2014
, Автор:

5 чудни, но ефикасни начини да го преболите бившиот

Заборавете на романтичните комедии и плачењето додека ги слушате омилените сентиш песни. Ако навистина сакате да заборавите на бившиот, обидете се со овие трикови.
Датум: 16 сеп 2014
, Автор:

Како вистински да го преболите бившиот партнер?

Наместо најдобар пријател да ви станат самотијата, пуканките и романтичните филмови со среќен крај, послушајте ги следниве неколку совети и дадете си себеси втора шанса.

Пакетче за закрепнување по љубовно раскинување

Комплетот се вика „ Hurts Packaging“ и ги содржи сите неопходни работи за преболување на раскинувањето на љубовната врска.

Топ 20 песни за после раскинување

Врските се убави додека траат, но раскинувањата знаат да бидат толку болни, што можат да не фрлат во депресија, да не остават без желба за преболување, без волја за што било... Еве еден брз рецепт...
Датум: 17 окт 2010
, Автор: