Сочен десерт: Крем торта со праски

Се прави брзо и лесно, а уживањето е загарантирано.

Пита со праски и цимет – рајско слатко задоволство

Сакате да подготвите еден интересен десерт овој викенд? Оваа пита со праски се прави лесно, а само едно залче ќе ве однесе во рајот.
Датум: 13 сеп 2019
, Автор:

Освежувачки летен пијалак: Компот од праски!

Ако сте љубители на праски сигурни сме дека овој компот ќе ви биде омилен летен пијалак.

Вкусна летна торта со крем и овошје

Лесен и убав десерт, совршен за летните денови...

Праски во секси гаќички

Кинеските продавачи на овошје се сетиле на еден интересен, но контроверзен изум – тие ги „пакуваат“ праксите во минијатурни секси гаќички од тантела и така ги продаваат со цел да бидат поатрактивни за потрошувачите.
Датум: 04 авг 2014
, Автор:

3 вкусни филови за палачинки

Ако ви здодеало палачинките да ги јадете исклучиво со еурокрем или џем, пробајте ги овие три идеи.

4 верзии на лимонадата

Испробајте го овие четири верзии на лимонадата кои добро ќе ви дојдат за освежување во летните денови.

Храна која го подобрува либидото

Подгответе се да ги заскокоткате сетилата за мирис и вкус со храна за која е научно докажано дека го подобрува либидото.
Датум: 01 ное 2012

Храна која го намалува нивото на стрес

Одредена исхрана може многу брзо и лесно да ви помогне да го победите стресот...

Крем Софија

Одличен десерт со кој ќе ги изненадите најблиските по семејниот ручек...