практично | Кафе пауза

12 корисни трикови што се учат за неколку минути, но кои можат да ви го олеснат секојдневието

Брзи, лесни и едноставни трикови кои ќе ви помогнат со секојдневните обврски.

Направете сами: Практична палета кармини

Никако не помислувајте да го фрлите скршениот кармин, бидејќи постои сјаен трик со кој ќе го направите уште попрактичен.

Учете побрзо со помош на овие 5 моќни техники

Без разлика колку време имате во текот на денот за да научите нови вештини, секогаш можете да го забрзате тој процес.

20 паметни и практични првоаприлски шеги

1-ви април е денот кога можете да ѝ дозволите на вашата имагинација да полета.

Иновации кои му се потребни на светот

Ситниците незабележливо ни одземаат голем дел од времето и од трпението. Затоа, треба овие иновации да ги поставиме што поскоро и во практична употреба, и тоа насекаде.
Датум: 07 ное 2014
, Автор:

Минималистичка и креативна полица за вашиот велосипед

Секој вистински љубител на велосипедизмот, потајно сака да истакне барем еден од своите велосипеди во своето живеалиште, изложувајќи го на забележливо место. Затоа веруваме дека ова идејно решение ќе наиде на интерес.
Датум: 24 окт 2013
, Автор:

ИКЕА ви покажува како да го зголемите вашиот мал стан

ИKEA предложува неколку практични идеи за одлично искористување на вашиот мал, домашен простор.

Интересни дизајни за скалите во вашиот дом

Доколку во брзо време планирате да го реновирате домот или да кренете уште еден кат на вашата куќа, тогаш овие интересни дизајни за скали можат да ви бидат одлична инспирација.

Биро на кое можете да спиете

Ова работно биро е модерно изработено, а мора да се признае дека е и доста практично. Убави соништа! :)

Пауза за WC: апликација која ви најавува кога доаѓаат досадните сцени од филмот

Мобилната апликација „RunPee“ на корисниците им овозможува да истрчаат до тоалетот по мала нужда, токму во моментот кога настапува најнеинтересниот дел од филмот. :)

Практични начини да го организирате домот

Интересни идеи кои ќе ви помогнат хаосот во вашиот дом да го претворите во беспрекорен ред...

Парчиња облека со две лица

Ви здодеа да носите полна торба облека со вас секогаш кога одите некаде на преспивање? Овие модели можеби се решението.