Празничен туш за очи како шеќерно бастунче

Оваа празнична сезона е одличен изговор за да направите мала промена во вашата шминка.

Најдобриот зимски маникир: Џемпери на вашите нокти

Оваа зима, додека вие се топлите во вашиот омилен џемпер, зошто не ги облечете и вашите нокти во истата модна комбинација?

Тест на личноста: Одберете новогодишен маникир и дознајте нешто повеќе за себе

Одберете го оној маникир кој најмногу ви се допаѓа и откријте нешто повеќе за начинот на кој вие ги доживувате овие празници...

Краток и интересен тест: Одберете ја вашата празнична сцена

Која од овие празнични сцени ви изгледа најпривлечно? Одберете ја вашата омилена празнична сцена и дознајте нешто повеќе за себе...

Новогодишен тест: Одберете снежна топка и дознајте нешто повеќе за себе

Одберете ја онаа снежна топка која најмногу ви се допаѓа и откријте нешто повеќе за вашата личност...

Забавен тест: Што кажува вашата омилена празнична честитка за вас?

Овој забавен тест ќе ви покаже што кажува за вас вашиот стил на новогодишни и божиќни честитки.
Датум: 27 дек 2014
, Автор:

16 интересни декорации со сијалички кои мора да ги испробате оваа година

Секоја година новогодишните сијалички се оние кои ја создаваат целата таа магична празнична еуфорија. Ви претставуваме 16 креативни начини како да го декорирате домот со сијалички.

3 чоколадни празнични десерти

Овој Велигден израдувајте го целото семејство со некој од овие 3 вкусни чоколадни десерти.
Датум: 18 апр 2014
, Автор:

4 елегантни празнични комбинации

Следува празничен период со многу пригоди за славење и собири, како и прилики за празнични комбинации од вашиот плакар.
Датум: 27 дек 2013
, Автор:

Идеални празнични „зачадени очи“

„Зачадените очи“ се драматичен, ефектен и заводлив мејкап, што ги прави одличен избор за дочек на Нова година.

Фантастичен моден каталог од „Revolve Clothing“

По повод десетгодишнината од постоењето на веб-сајтот, тие создадоа уникатна колекција за претстојните празници, составена од 54 парчиња.