Порше Македонија претстави два нови модели на ŠKODA, новите KODIAQ и Octavia

Порше Македонија, за љубителите на квалитетни автомобили со пристапни цени, претстави уште два нови прекрасни модели, со што и официјално започна продажбата на новиот Skoda Kodiaq и новата Skoda Octavia во Р. Македонија.
Датум: 15 мар 2017
, Автор:

Технолошки најмоќниот Audi A4 пристигна во Скопје за 10-годишнината на „Порше Македонија“

Со мотото „Движењето е нашиот успех“ Порше Македонија го прослави својот 10. роденден. Веќе 10 години, Порше Македонија е на лидерската позиција во автомобилската индустрија во нашата земја.
Датум: 25 ное 2015
, Автор: