10 песни кои покажуваат колку е „смешно“ денешното општество

Музика... Ја слушаме секојдневно. Ја слушаме за да се забавуваме, да нè смири кога сме нервозни или да нè развесели кога сме тажни. Но, што вели денешната популарна музика за нас како општество?

Кои се најчестите погрешно пеени музички стихови во 2013?

Веб-сајтот Pleated Jeans, направил видео компилација од најчесто грешените стихови во 2013 година. Меѓу нив се популарните песни The Monster, Get Lucky, Blurred s, Wake Me Up, Wrecking Ball, Royals...

Современите родители ги успиваат децата со песни од Ријана и Адел

Традиционалните песни како „Twinkle Twinkle Little Star“ се прогласени за старомодни и глупави и наместо нив, родителите ги пуштаат хитовите на Адел, Бруно Марс или Ријана.

Стилот на македонската поп дива Каролина Гочева

Каролина е девојка која е секогаш претставителна, знае да носи буквално сè, од секси и женствено, до спортски и лежерно. Нејзиниот стил е препознатлив, а се темели на елеганција, убавина, женственост, но пред сè на квалитет.
Датум: 28 дек 2012
, Автор:

Која е подобра – поп или рок верзијата?

Извонредни рок преработки на мегапопуларни поп песни...