Необични свадбени трендови во 2014

Дали сте помислиле колку технологијата и социјалните мрежи го имаат променето начинот на кој ги организираме и посетуваме свадбите?
Датум: 10 апр 2014
, Автор:

Супер креативни и откачени покани за свадба

Идната брачна двојка Мет и Мени, креирала брилијантни покани за сопствената свадба. Нивниот дизајн е на шест различни теми, од романтични, па сè до морбидни. Погледнете ги.
Датум: 17 ное 2012
, Автор:

Пет најчести грешки кои се прават на Фејсбук

Доколку не сакате луѓето да ве перцепираат како досаден човек, пробајте да не ги правите овие грешки при користењето на Фејсбук.

Како до совршена венчавка?

Од моментот кога се одлучивте за венчавка, па сè до големиот ден кога ќе кажете ДА, ви претстојат многу подготовки, желби, очекувања, барања, обичаи и адети. А воопшто не е лесно различните вкусови и желби да се спојат во едно...
Датум: 15 јул 2012
, Автор: