покана | Кафе пауза

Како да го поканите момчето кое ви се допаѓа на состанок?

Во реалниот живот поканата за состанок може да биде навистина комплицирана.

10 личности кои не мора да ги поканите на вашата венчавка

Треба ли да ги поканите роднините кои не сте ги виделе со години? Или пријателката со која комуницирате само преку Фејсбук?

Како да ја поканите на состанок девојката што ви се допаѓа?

Започнувањето на правилна врска е многу повеќе од пишување пораки. Ако сакате вистински да се поврзете со некој мора да се сретнете и во живо.

20 работи со кои несвесно ја нервирате невестата на свадбата

Имајте ги на ум овие неколку работи што несвесно ги правите, а кои страшно ја нервираат невестата.

Совршена стратегија: Како да ја поканите на состанок?

Дајте ѝ до знаење дека вие имате романтични планови со неа и дека не станува збор само за пријателска покана.

Креативни начини на кои можете да ја поканите вашата симпатија на состанок

Веќе подолго време ви се допаѓа одредена личност и се прашувате како да ѝ пристапите?

Ја навредувал во училиште, пораснале, ја поканил да излезат и еве што му одговорила

Погледнете како, по 8 години, оваа девојка му вратила на дечкото кој ја навредувал.
Датум: 08 дек 2014
, Автор:

Кога хороскопските знаци се поканети на службена забава…

Успешна фирма го прославува својот јубилеј. На овој важен настан се поканети сите хороскопски знаци. Што тие размислуваат кога ќе ја добијат поканата, дознајте во забавното сценарио...
Датум: 27 сеп 2014
, Автор:

Како ќе реагирате ако ве поканат на сопствениот погреб?

Ги поканиле бесните возачи на нивниот погреб, а тие ја прифатиле необичната покана и си заминале со солзи во очите.
Датум: 15 апр 2014
, Автор:

Покана за состанок преку Фејсбук: „Сакаш да излеземе?“

Некој може да ви „удри корпа“ дури и кога поканувате некого на состанок преку ултрапопуларната социјална мрежа. Овој забавен стрип раскажува една ваква приказна. :)
Датум: 24 јан 2013
, Автор:

Уникатни македонски покани за свадба

Свадбената покана е составен дел од целокупната слика за една свадба, па доколку сакате сѐ да биде под конец, треба да се погрижите таа да биде уникатна и интересна.

Видови „фејсбукери“

Различни луѓе различно го доживуваат Фејсбук, но можат да се забележат неколку групи на Фејсбук-пријатели кои сите ги имаме. Еве една листа во која сигурно ќе препознаете некој ваш пријател...