25 нешта што би сакале да ги знаевме порано, а не ни ги кажале никогаш

Многу би било поубаво кога порано би ги знаеле овие работи.

Добрите и лошите страни на Лондон

Доколку планирате да го посетите или да се преселите во Лондон, тогаш ова е вистинскиот текст за вас!

Позитивна психологија: Реченици кои поттикнуваат лавина од добри случувања

Реченици кои нѐ потсетуваат како да го пронајдеме позитивното во секој миг од денот и да уживаме во него.

Реченици на кои треба да се сетите кога ќе ви се чини дека животот не е фер

Секој од нас поминува низ периоди кога ни се чини дека животот е неправеден, но секогаш треба да живееме со помислата дека најдоброто допрва доаѓа.

Едноставен психолошки експеримент кој ќе ви го промени животот

Ако сакате да проверите колку навистина сте ослободени од негативните мисли и по можност да го насочите начинот на размислување во попозитивен правец, пробајте го овој едноставен експеримент.

20 прекрасни работи кои ви се случуваат кога имате деца

Сите велат дека животот станува поубав кога ќе добиете деца.

7 работи на кои треба да се сетите кога мислите дека не сте доволно добри

Наместо да се осудуваме и да мислиме дека не сме доволно добри, би било убаво кога би нашле начин барем еднаш дневно да се потсетиме себеси на убавите и добри работи кај нас.

Како да бидете посреќни?

Да се биде среќен не е некоја сложена работа и тешка задача. Светот е онаков каков што ние го гледаме. Низ призмата на сивилото е сив, низ призмата на розовото е розов, ништо тешко, ниту пак комплицирано...
Датум: 20 јун 2012
, Автор:

Годишен хороскоп за 2012

Оваа година ќе донесе некои позитивни промени во животот на скоро сите знаци во Зодијакот. Погледнете каква ќе биде 2012 г. за секој од хороскопските знаци.
Датум: 08 јан 2012
, Автор:

Како да се справите со работата која ја мразите

Одлично би било доколку сите имаме креативна работа која максимално нè исполнува и каде што шефот и колегите се фантастични. Сепак во реалноста, голем број луѓе не ја работат нивната работа од соништата...
Датум: 15 ное 2011
, Автор: