подлога | Кафе пауза

Одличен совет како подлогата за јога да ја одржувате чиста

Без разлика дали сте само почетник или веќе вежбате активно, подлогата за јога е исклучително важна бидејќи таа е вашата основна опрема за вежбање.

Едноставен трик за нанесување две нијанси на сенка за очи

Сакате да се нашминкате како модните блогерки на Инстаграм, но сите ваши авантури со сенката за очи изгледаат аматерски? Не грижете се, постои едноставен трик.

Мејкап прирачник: Што е прајмер и за што служи?

Тајната за совршениот тен се крие во прајмерот, тоа ќе ви го каже секој шминкер, а ако се прашувате што е всушност тоа, сега е време да дознаете.

Уметност насликана на илјадници книги

Овој уметник подредува во висина стотици стари книги и црта по нивниот бочен дел, употребувајќи мешавина од мастила, дрвени боички, лак и акрилни бои.