Прочитајте го генијалниот начин на кој оваа мајка им открила на своите деца дека Дедо Мраз не постои

Едно семејство нашло одличен начин да им ја открие реалноста на децата, без да им го убие новогодишниот дух.

Сте добиле подарок од нарцисоиден човек? Внимавајте! Нештата не се такви какви што изгледаат

Нарцисите ќе ви подаруваат многу работи, но тоа нема да надомести за неволјите што ќе ви ги предизвикаат.

8 „старомодни“ подароци кои би требало и понатаму да ги подаруваме

Кога се во прашање подароците денес постојат многубројни опции, но што можеме да искроистиме од старите добри времиња?

10 знаци дека сте апсолутен Стрелец во хороскоп

Последните 30 дена од есента се резервирани за Стрелците. Ова се 10 карактеристики кои ве прават „Стрелец со тапија“.
Датум: 28 ное 2013
, Автор:

Науката открива дали навистина со парите не може да се купи среќа

Голем број од луѓето велат дека со пари не може да се купи среќа. Или пак, дека парите носат повеќе проблеми отколку задоволство. Дали тие луѓе се во право?

Астрологијата и идеалниот подарок

Секој знак во зодијакот сака различни работи, токму затоа прочитајте што сакаат вашите блиски за следниот пат да го одберете идеалниот подарок за нив.

Радоста на подарувањето

Овој краток анимиран филм ја опишува радоста на подарувањето, а е дело на американскиот аниматор и режисер Кирстен Лепор за потребите на божиќното издание на едно детско шоу.