Некои од најмоќните медиумски фотографии за оваа година

Со 78.801 пријавена фотографија од 4.738 фотографи, Светскиот натпревар за медиумски фотографии има победници само од најдобриот калибар.

Кои хороскопски знаци се најголеми плачковци кога губат?

Некои сакаат да бидат победници по секоја цена, а некои се обесхрабруваат кога губат.

Нивниот збор мора да е последен: Дознајте кои хороскопски знаци секогаш ги добиваат битките

Иако сите хороскопски знаци имаат предиспозиции да станат успешни, 3 од нив буквално секогаш ги добиваат битките.

Никогаш не се откажувајте: 7 реченици кои ќе ве претворат во вистински победници

Никогаш немојте да се откажувате. На крајот ќе се сфатите зошто сè што сте правеле се исплатело...

Инспиративно и поучно: Кои се вистинските победници?

Погледајте околу вас и кажете си во себе дека сте преживеале. Овие зборови треба да ве охрабрат...

Како да си ја вратите својата внатрешна сила?

Ова се 6 работи кои ќе ви помогнат повторно да се чувствувате храбри и да ја победите несигурноста.
Датум: 14 окт 2013
, Автор:

Легендарни олимписки победници

И покрај тоа што на секоја Олимпијада се појавуваат нови ѕвезди, сепак постојат легенди кои оставиле белег во историјата на Олимписките игри. Од почетокот на 20-от век па сè до денес, ова се најпознатите олимписки победници.
Датум: 26 јул 2012

4 интересни факти за црвената боја

Научниците велат дека црвената боја, за разлика до другите бои, предизвикува јасно препознатливи чувство кај луѓето.
Датум: 29 мар 2012
, Автор:

Победнички мисли посветени на македонската кошаркарска репрезентација

Мотивацијата, желбата за успех и единството се клучот за успех во секој спорт. Во изминативе 18 дена тоа ни го докажаа нашите кошаркари на Европското првенство во кошарка...

5 победнички навики на успешните

Успешните луѓе се навистина фасцинантни.Тие треба да се набљудуваат и анализираат и да се црпи најкорисното од нив. Еве неколку од нивните победнички тактики.