Дали стресот навистина влијае на плодноста?

Понекогаш е навистина тешко да го елиминирате стресот, особено ако тој е резултат на вашиот обид да останете бремени.

7 знаци дека сте многу плодни и треба повеќе да внимавате на заштитата при сексуалните односи

Постојат одредени знаци, како што се возраста и циклусот, што можат да ви откријат точно колку сте плодни.

Полесно до зачнување: Совети и исхрана за зголемување на плодноста

Доколку сакате да забремените, но не успевате во тоа, ви откриваме природни начини на кои можете да ја подобрите вашата плодност.

Пијалак кој го зголемува сексуалното либидо на жените: Контроверзен индиски рецепт за плодност

Според традицијата, младоженецот и невестата добивале шишенце со овој пијалак кој требало да го испијат пред првата брачна ноќ

12 работи за тестисите кои секој маж треба да ги знае

Доколку имавте некои дилеми за најосновните работи поврзани со тестисите, понатамошниот текст ги содржи објаснувањата.

3 начини на кои телесната тежина влијае на плодноста кај жените и мажите

Телесната тежина и мастите во телото играат своја улога во репродуктивниот систем на човекот.

Храна која ќе ви помогне да забремените

Жените кои внесуваат доволно од овој минерал во својот организам во поголем број случаи полесно остануваат бремени од оние кои не го внесуваат доволно.
Датум: 22 дек 2014
, Автор:

Што прават 10 дена на море за вашето здравје?

Летувањето го чувствуваме со сите сетила. Сепак, освен добриот одмор и забавниот помин, постојат и неколку важни здравствени придобивки од вашата 10-дневна изложеност на море.
Датум: 05 јул 2014
, Автор:

6 вистини кои морате да ги знаете ако (не) сакате да останете бремени

Сте се одлучиле за дете и веќе некое време се обидувате. Разговарате со пријателките и дознавате за разноразни методи кои ги зголемуваат шансите да останете бремени...
Датум: 24 јун 2014
, Автор:

Факти за здравјето откриени со најновите истражувања

Истражувањата станаа многу голем тренд на универзитетите ширум светот. Прочитајте кои новости се откриени во последно време.

Зачините како моќен афродизијак

Поради изобилството етерични масла кои ја поттикнуваат циркулацијата и ја будат сексуалната енергија, зачините имаат афродизијачко својство. Прочитајте што симболизирале тие во древното минато...
Датум: 23 ное 2011
, Автор: