Неверојатно креативна идеја: Плетени наместо виртуелни Покемони

Жителите на Тексас биле изненадени кога играјќи ја омилената „Покемон Гоу“, на местата осначени за собирање на нивните виртуелни пријателчиња, наишле на вистински плетени фигури.

За удобноста нема цена: На кои начини можете да го носите кардиганот оваа сезона?

Оваа есен времето е топло и сончево, па тенкиот кардиган за кул и интересен изглед е нешто навистина потребно.

Оваа плетена храна изгледа доволно добро и за јадење

Интересниот волнен проект на артистката Џесика Денс...

Моден тренд: плетени алки

Плетените алки се вистински хит во зимските денови. Ги има во многу различни модели и варијанти, плетени од волница или од конци за везење, со разни додатоци како копчиња, монистра или пак плетени цветови...
Датум: 08 јан 2014
, Автор:

Мачки дотерани со штосни капи

Мачките кои имаат „сенс“ за мода и стил сега можат да го изберат саканиот дизајн од големата понуда на плетени капи кои ги изработува американската артистка Мередит Јарбру.
Датум: 09 јул 2013
, Автор:

Зимска капа со вградена плетена брада

Станува збор за плетен додаток кој е одлична заштита во ладните зимски денови, а особено е корисен за сите оние кои се занимаваат со зимски спортови, кои сакаат да планинарат, да се маваат со снежни топки и слично.