Најтешките олимписки дисциплини

Спортските натпревари на Олимписките игри, по правило, се едни од потешките, но одредени олимписки дисциплини се издвојуваат како најтешки.
Датум: 08 авг 2012

Деветгодишно момче прави неверојатни трикови со пинг-понг топче

Малиот Том Спајсер од Австралија ќе ве запрепасти со неговите трикови со пинг-понг топче.

Канцелариите на Ред Бул во Лондон

Црпејќи инспирација од екстремните спортови поддржувани од Ред Бул, дизајнерите ги исполниле трите ката со лебдечки скали, комфорни кафетерии и барови, голема лизгалица...
Датум: 05 мар 2012
, Автор:

Бебе од една година игра пинг-понг

Ова талентирано бебе се вика Џејми и пред него сигурно следува успешна кариера во пинг-понг. Со само што наполнета една годинка, неговата игра ќе ве остави без зборови.

Еден човек, 35 години и 100.000 чепкалки за заби

Бидејќи ова грандиозно здание е комплексно и се состои од голем број скулптури, тој користи пинг-понг топчиња со кои прави тури низ „градот“.

Апартман направен од 25.000 пинг-понг топчиња

Апартманот на Даниел Аршам во Бруклин е малечко место во кое сите би посакале да живеат. Неговата површина изнесува само 8,5 метри квадратни, а декорот е елегантен и минималистички...