пилешки крилца | Кафе пауза

Експлозија од вкусови: Маринирани пилешки крилца

Сочните, меките и вкусни пилешки крилца се уште една причина поради која секогаш ќе се навраќаме на рецептите со пилешко.

Идеја за брз и лесен ручек: Пилешки крилца со Кока-кола

Кинески рецепт модифициран од познатата готвачка Меј Лин...

Вкусни сосови за чипс

Покрај со чипс, некои од нив одлични одат и во комбинација со пирошки, похован кромид, поховани зденки, пилешки прсти, пилешки крилца, крокети и слична храна.