15 знаци дека имате душа на пејач

Музиката е храна за душата. Секој слуша музика, а голем број од луѓето знаат да пеат или да свират на некој инструмент. Но, нема секој душа на пејач.

Емотивна машка верзија на песната „I Will Always Love You“

Откако ќе ја слушнете оваа верзија на песната „I Will Always You“ на Доли Партон од 1974 година, а потоа препеана и од Витни Хјустон во 1992 година за филмот „The Bodyguard“, никогаш повеќе нема да се чувствувате исто во врска со неа.

Џејмс Блант – храбриот романтичар кој плени со својата музика

Музиката на Блант е доказ дека само најхрабрите мажи умеат да ја соголат својата душа покажувајќи ги најсветите чувства во себе.
Датум: 30 мај 2013
, Автор:

Мајкл Бубле – мултиплатинестиот издавач кој јавноста го поистоветува со Френк Синатра

Тој е вистинска интернационална музичка сензација, пред чии вокални способности и најдобрите симнуваат капа.
Датум: 09 сеп 2012
, Автор:

Слика со дно од шолја извалкана во кафе

Шангајската артистка Хонг Ји со прекар Ред, повторно импресионира со нејзиниот иновативен проект со поп-ѕвездата Џеј Чу, кој го нацртала со крукчиња од дното на шолја потопена во кафе...

Каде живееше Лени Кравиц?

Лоцирана во секогаш сончевата Флорида, оваа прекрасна вила опкружена со палми и преполна со луксузен мебел, до пред кусо време беше во сопственост на познатиот пејач Лени Кравиц.

Најплатените музички ѕвезди за минатата година

Музиката инспирира, опушта, охрабрува, расположува, но и им носи еден куп пари на тие што ја создаваат. Албуми, тури, пишување текстови, авторските права...

Како да изгледате како омилениот пејач?

Имате идол кој е познат поп или рок пејач? Се воодушевувате на неговиот имиџ? Пронајдете го вашиот идол и облечете се во негов стил.

Музичката кариера на глумците од „Gossip Girl“

Тејлор Момсен (Џени Хамфри), Ед Вествик (Чак Бес) и Лејтон Мистер (Блер Волдорф), не само што се прославија со своите улоги во мега-популарната ТВ серија „Gossip Girl“, туку тие градат и свои музички кариери.
Датум: 01 ное 2010
, Автор: