песна | Кафе пауза - Part 7

Интересни факти со кои ќе ги импресионирате оние околу вас

Ова се интересни факти кои не сте ги знаеле досега и со нив ќе ги импресионирате вашите пријатели, воедно започнувајќи примамлива тема на разговор.
Датум: 19 сеп 2013
, Автор:

Решенија за неколку секојдневни глупави ситуации

Колку пати ви се случило да се чувствувате зашеметено после попладневна дремка или пак анксиозно без некоја особена причина и да не знаете како да си помогнете?

Писмото од Фред за слатката Лорејн

Песна напишана од 96-годишен човек по име Фред, кој неодамна ја загубил љубовта на неговиот живот, Лорејн, со која поминале заедно 75 години...
Датум: 21 авг 2013
, Автор:

Музички стихови: Кога ќе ја пуштиш да си замине – Песинџер (Let Her Go – Passenger)

Стиховите на оваа песна според самиот изведувач имаат две различни значења.

Музички стихови: Уникатноста на видовите – Ју Ту (Original of The Species – U2)

Стихови напишани од Боно кои се инспирирани од ќерката на Еџ, но имаат универзална димензија и можат да се однесуваат на секое дете...

Слатко 6-годишно девојче им ги спушти вилиците на членовите на жирито од America’s Got Talent

Нема да ви откриеме зошто, но ќе ве предупредиме да очекувате да бидете изненадени. :)
Датум: 28 јун 2013
, Автор:

„Fever“ испеана во 12 различни стилови

Одлични преработки во стилот на Боб Марли, Мајкл Џексон, Канје Вест, Ријана... па дури и на Џастин Бибер. ;)
Датум: 25 јун 2013
, Автор:

Интервју со бендот „Бета Хаус“

Млад рок бенд, кој не се ограничува во стилот на музика и експериментира со реге ритмови, диско и фанк гитари и слично...

Фантастична верзија од познатиот хит „Thriller“ на Мајкл Џексон

Јутјуб-корисникот Inhye Yeo на својот канал поставил многу интересно видео на кое изведува вокална верзија од познатиот хит „Thriller“ на Мајкл Џексон.

Бебе се буди ко од пушка за да заигра на својата омилена песна

Бебето Амаја е во длабок сон, барем додека не ѝ ја пуштат омилената песна на радиото во колата. Погледнете ја нејзината реакција, како и сеирот од сестра ѝ. :)
Датум: 06 фев 2013
, Автор:

Интервју со бендот „Омниа“

Слушнете го првиот сингл на Омниа - комбинација од феноменален вокал и неверојатни гитарски способности.

Звуци и песни кои најмногу ја релаксираат човечката душа

Ви треба одмор, а не знаете како да се релаксирате и да го оттргнете сите грижи од вашите мисли? Тогаш продолжете да читате...