песна | Кафе пауза - Part 3

Божиќна песна која ќе го повика вашето празнично расположение и ќе ве натера да заиграте

Тргнете ги сите празнични класици настрана и пуштете ја оваа нова божиќна песна која без сомнение ќе ве размрда.

Псај се враќа на сцената со нов чуден видео спот за песната „Daddy“

Се сеќавате на Псај, нели? Кој би можел да ја заборави добро познатата „Gangnam Style“?

Одличен перформанс: Ели Голдинг и Џејмс Корден ја пеат „Love Me Like You Do“ во 6 различни стилови

Водителот на „Late Late Show“, Џејмс Корден и неговата гостинка Ели Голдинг го освоија целиот свет со нивниот нов неверојатен перформанс.

Ме освои, направи пред тебе да треперам: Најстарата љубовна песна која ќе ве стопи

Овие љубовни зборови кои се пренесувале со генерации биле запишани во осмиот век пред нашата ера на сумерска глинена плоча, доволно мала да ја собере во вашата дланка.

Двајца момци, една гитара и песна од Еминем

Дали песната „The Real Slim Shady“ од Еминем може да биде изведена со помош на само една акустична гитара?

Неверојатна обработка со харфа на песната „Style“ од Телор Свифт

Одвреме-навреме на Јутјуб се појавува обработка на песна која има моќ да ве маѓепса и освои посилно дури и од оригиналот.

Едно истражување со магнетна резонанца открива зошто некои песни не ни излегуваат од глава

Едно неодамнешно истражување ни открива зошто одредени песни се „заглавуваат“ во вашите уши и поради тоа постојано ве тераат да си ги потпевнувате...

Неверојатна винтиџ преработка на песната „Radioactive“ која нема да можете да ја извадите од глава

„PostmodernJukebox“ се познати по своите винтиџ преработки, но овој пат можеме да кажеме дека тие целосно се надминаа.

Неверојатна винтиџ преработка на песната „Bad Romance“ од Лејди Гага

Ариана Савалес и Сара Рајк нè носат во 1920-тите години со оваа одлична преработка на песната „Bad Romance“ од Лејди Гага.

Одличниот настап на Трејси Чепман е најдобрата изведба на „Stand By Me“ што некогаш сте ја слушнале

Познатата пејачка Трејси Чепман неодамна гостуваше во шоуто на Летерман каде што воодушеви со неверојатната изведба на „Stand By Me“ од Бен И. Кинг.
Датум: 20 апр 2015

Неверојатна винтиџ и елегантна преработка на песната „Creep“ од „Radiohead“

И покрај тоа што никој не може да ја пее оваа песна толку прекрасно морничаво како Том Јорк, сепак верзијата на Хејли е навистина неверојатна.