На сѐ наоѓаат маана: Ова се најголемите песимисти помеѓу хороскопските знаци

Можете ли да погодите кои се најнегативните хороскопски знаци?

Зошто не треба да целите кон тоа да бидете оптимисти?

Она што многумина нема да ви го кажат е важноста на негативните емоции.

5 знаци што покажуваат дека сте песимист

Песимизмот е особина која значително може да влијае на вашето секојдневие, па и на целиот ваш живот.

Прочитајте го ова ако не можете да замислите некој да се вљуби во вас

Не можете да си замислите дека некој чувствува „пеперутки во стомакот“ кога вашето име ќе му се појави во телефонот?

10 знаци дека сте огорчени во љубовта

Кога вашата другарка ви се пожалила за некоја обична ситница која ја направил нејзиниот партнер, дали вашиот инстинктивен одговор беше „Откачи го“?

Оптимизам: Навика вредна за стекнување

Дали чашата е полупразна или полуполна?

12 работи кои само саркастичните луѓе ги разбираат

Во оваа листа каде ќе се пронајдат сите оние кои го обожаваат сарказмот и го користат како средство за справување со лудостите на општеството.
Датум: 02 окт 2014
, Автор:

5 не толку очигледни фактори кои ги уништуваат вашите можности за успех

Проверете дали некоја од овие работи ве спречува во остварувањето на вашите цели.
Датум: 01 јул 2014
, Автор:

13 причини зошто е добро да се биде песимист

Доколку некој ве извиси, ОК ви е бидејќи и онака немавте некои преголеми очекувања од таа личност.

Астрологијата ви открива дали сте оптимист или песимист

Овенот сам се извлекува од непријатните ситуации, бикот верува во својата силна волја и своите способности, додека на лавот ретко кој може да му го загрози оптимизмот...