перформанс | Кафе пауза

4 начини на кои токсичните луѓе го намалуваат перформансот на вашиот мозок

Токсичните луѓе буквално ја намалуваат способноста на вашиот мозок да функционира ефикасно.

Одличен перформанс: Ели Голдинг и Џејмс Корден ја пеат „Love Me Like You Do“ во 6 различни стилови

Водителот на „Late Late Show“, Џејмс Корден и неговата гостинка Ели Голдинг го освоија целиот свет со нивниот нов неверојатен перформанс.

На колку години го достигнувате врвот на вашите когнитивни способности?

Едно ново истражување кое било базирано на 3.305 играчи на онлајн-игри, сугерира дека врвот на когнитивните моторни перформанси се достигнува на 24 години.

Борбен танцувачки перформанс кој ќе сакате да го погледнете

Ова фантастично танцувачко видео е насловено како „Nuance“, а во него можете да го видите талентираниот танцувач Лукас Боират.

Кул бариста си дава отказ со стил

Доколку планирате да си дадете отказ од кафулето во коешто работите, за да започнете сопствен бизнис, воедно можете и да им приредите мала забава на муштериите пред да си заминете.

Алхемија на светлината

Станува збор за комбинација на танц и 3Д мапирање, спакувани во фантастично две и пол минутно видео...
Датум: 08 окт 2012
, Автор:

Маскиран музички талент – истовремено пее, свири гитара и удира на тапани

Погледнете го неговиот енергичен перформанс. Ако замижите, ќе помислите дека се работи за комплетен рокенрол состав.
Датум: 15 мај 2012
, Автор:

Момче кое ѝ пркоси на гравитацијата

Момчето Brandon McCuien, познато под псевдонимот „Lil B“ живее во Арканзас, САД. Тој во вистинска смисла на зборот успева да ѝ пркоси на гравитацијата, правејќи неверојатни движења во скок.

Насмејте се од срце со шегите на најзабавниот жонглер Мајкл Дејвис

Ако жонглирањето го зачините со квалитетна доза хумор, го добивате Мајкл Дејвис. Со својата досетливост и неспорните вештини, тој ја забавува публиката повеќе од 25 години.
Датум: 01 апр 2012
, Автор: