перфекционисти | Кафе пауза

Фотографии што ќе ги задоволат сите перфекционисти

Овие обични работи што ги гледате во секојдневниот живот можат да бидат толку визуелно пријатни што ќе ви предизвикаат чудно чувство или морници.

Зошто не можете вистински да уживате во празниците?

Сигурно сте во потрага по совршениот подарок и сакате да си поминете совршено на новогодишната ноќ. Тоа предизвикува голема анксиозност.

Од перфекционисти до психопати: Како да ги препознаете овие 5 типови личности?

Дали би препознале ако вашите пријатели се нарцисоидни или интровертни?

Совршени фотографии кои перфекционистите ќе ги обожаваат

Доколку сте перфекционисти со доза на „OCD“, со сигурност ќе се смешкате додека ја гледате оваа галерија од мали совршенства...

20 проблеми кои само перфекционистите можат да ги разберат

Перфекционисти, обединете се, овие проблеми само мал круг на луѓе ги разбираат!
Датум: 15 сеп 2014
, Автор:

10 знаци дека сте апсолутна Девица во хороскоп

Родени сте помеѓу 23 август и 22 септември – вие сте Девица во хороскоп и ова се знаците кои ве откриваат.
Датум: 11 сеп 2014
, Автор: