период | Кафе пауза - Part 2

Како изгледале фотоалбумите порано и како би изгледале денес?

Што мислите, дали нашата генерација живее во поубаво време?

Реченици на кои треба да се сетите кога ќе ви се чини дека животот не е фер

Секој од нас поминува низ периоди кога ни се чини дека животот е неправеден, но секогаш треба да живееме со помислата дека најдоброто допрва доаѓа.

Никогаш нема да сретнете силна личност која не поминала низ тежок период во минатото

Луѓето кои се силни и успешни станале такви затоа што пронашле можност за напредок во несреќата што ги снашла.

Дознајте која планета има најголемо влијание на вас според тоа колку години имате

Во одредени периоди од животот некои планети имаат поголемо влијание на вашето однесување и одлуките што ги донесувате.

Сè што треба да знаете ако веќе наполнивте 23 години

Овие години се најчудната доба помеѓу тинејџер и зрел човек.

Време на празници: Како да поставите граници за да се чувствувате посреќно?

Празниците се ближат и ова е возбудливо и весело време, но и период во кој лесно може да се почувствувате преоптоварено и стресно...

7 причини зошто е добро да ви се распадне животот

Сите сме имале периоди во животот кога сѐ што можело да тргне наопаку, тргнало. Но, тие моменти на очај, тага, депресија и што уште не, всушност можат да бидат многу корисни за нас. Еве како.

Што треба да запомните во лошите периоди?

Ничиј живот не е совршен и секој се соочува со падови, само што некои личности полесно ги пребродуваат лошите периоди. Која е нивната тајна и што треба сите ние да знаеме кога се соочуваме со вакви моменти?
Датум: 25 ное 2014
, Автор:

Кој е вашиот омилен ретро стил?

Речиси секоја деценија има свое модно обележје. Која е вашата омилена модна деценија? Кој дел од некогашните модни трендови би ги примениле денес?
Датум: 23 дек 2013
, Автор:

Часот на раѓање влијае на вашиот карактер

Секој час во денот има своја астролошка фреквенција која ја диктира енергијата на луѓето. Па токму затоа, часот во кој сте родени може да каже многу за вашиот карактер.

Како да имате продуктивна слободна година?

Решивте да си дадете себеси една година одмор пред да продолжите со студиите или работата. Во ред. Еве како тој период да го направите многу корисен и продуктивен.
Датум: 19 сеп 2013
, Автор: