пердуви | Кафе пауза

Значењето на тетоважите: Што претставува пердувот?

Тетоважите со пердуви можат да имаат различни значења и луѓето ги прават со бројни причини.

5 идеи како да ја носите дебелата и зимска јакна без да изгледате како снежна топка

Дебелите зимски јакни со пердуви и крзна се добар и топол избор за студените денови, но поради својот волумен можат да ја трансформираат вашата фигура во снежна топка. Еве како да ги носите.

Дали би ги препознале овие животни без нивните крзна?

Погледнете ги овие интересни фотографии од животни без крзна или пердуви и пробајте да ги препознаете.
Датум: 23 јун 2014
, Автор:

5 „жешки“ парчиња накит кои мора да ги имате сезонава

Не штедете се себеси и испробајте ги овие „жешки“ трендови за оваа сезона.
Датум: 06 јун 2014
, Автор:

Најгрдата птица на светот која истовремено е неодолива

Младата црна птица какаду, која се наоѓа во прашката Зоолошка градина, привлекла огромно внимание од страна на посетителите, поради своите искубани пердуви и орловскиот клун.

Неверојатно прецизна уметност од пердуви

Додека повеќето од нас гледаат само пердув, 58-годишниот артист Крис Мајнард од Вашингтон, гледа неверојатни минијатурни уметнички дела, отсечени од природните пердуви на птиците.

Ловец на соништа

Домородните Американци верувале дека ноќниот воздух е полн со соништа, добри, но и лоши. Ловецот на соништа тие го закачувале над креветите или близу до нив за да ги „фаќа“ соновите.
Датум: 23 сеп 2012
, Автор:

Топ 10 најубави птици во светот

Секој од нас ќе ги препознае овие птици. Погледнете ги и информирајте се за нивните најважни карактеристики.

Масовна тепачка со перници

Настанот бил организиран за да се сруши рекордот за најголемата тепачка со перници во историјата, кој дотогаш го држеше група од 3.707 учесници, поставен во Сомерсет, Англија во 2008 година.