Оваа жена ја добила својата „Пепелашка“ приказна, но со неочекуван пресврт!

Многумина од нас се несигурни за своите тела, барем во одреден период од животот.

5 начини да препознаете дали страдате од комплексот „Пепелашка“

Овие Пепелашки не живеат во сегашноста, туку во некој свој замислен подобар живот кој ги чека некаде далеку.

Маникир инспириран од стаклените чевлички на Пепелашка

Изгледа студено и драматично, тотално спротивно од трендовите кои владееле до сега, привлекуваат внимание и се неодоливи.

Никогаш нема да погодите колку чини венчавка пред замокот на Пепелашка!

Кој не би сакал неговите соништа да станат реалност и да има венчавка како од бајките?

Која Дизниева принцеза сте според хороскопскиот знак?

Оваа астрологија нема цел да „ви го пробие“ карактерот ниту пак да ви ја предвиди иднината, туку само да ве забавува. Според карактеристиките на секој хороскопски знак, ова се принцезите на Дизни кои ги претставуваат 12-те знаци во зодијакот.
Датум: 19 јан 2014
, Автор:

Биди ми Тарзан, ќе бидам твојата Џејн

Со сета таа прашина околу тој фамозен принц, помислувам, зошто мора да е принцот? Зошто девојчињата уште како мали не сонуваат дека Тарзан, на пример, е нивниот иден совршен маж? Само затоа што се шетка гол низ џунглата?
Датум: 17 фев 2013
, Автор:

12 анимирани филмови од Дизни кои никогаш нема да ги заборавиме

И по 80 години, анимираните генијални дела на Волт Дизни сè уште се едни од најгледаните во светот. Почнувајќи од 1937 година, па сè до денес снимени се околу 50 неверојатни филмови...

Дизни за возрасни

За уметникот Кембел, принцезите од цртаните филмови на Дизни се провокативни, секси и заводливи.