пеги | Кафе пауза

Како да се ослободите од дамките на лицето предизвикани од сонце?

Дамките на лицето предизвикани од сонцето естетски не изгледаат добро, па кога ќе се појават, секој сака да се ослободи од нив или барем да им ја намали видливоста на најбрз можен начин.

Фотограф прави неверојатни портрети од луѓе со пеги

Фотографот Брок Елбанк прави неверојатни портрети од луѓе со пеги. Фотографот од Лондон работи на овој проект од 2015-та година и сега се подготвува за голема изложба.

Тетовирање пеги на лицето: Нов тренд за убавина кој изгледа неодоливо

Што мислите за ова? Би сакале ли да го испробате овој тренд?

Уникатната убавина на луѓето со пеги

Овие фотографии се доказ дека личностите со пеги се прекрасни.
Датум: 14 јан 2016

Кожата открива здравствени проблеми: 6 симптоми кои не треба да ги занемарите

Кожата е најголемиот орган во телото, а ние често не сме свесни колку таа всушност може да ни помогне во откривањето на некои здравствени проблеми.

5 реченици кои луѓето со пеги на лицето постојано ги слушаат

За некои тие се симпатични, за други не се, а трети претпоставуваат дека личноста има некаков проблем со кожата. Затоа луѓето кои ги имаат добиваат и најразлични коментари во врска со нив.

Неочекувани работи кои мажите ги обожаваат кај жените

Додека жените се трудат да се намирисаат со најдобриот парфем и да ги отстранат сите несакани влакна, мажите на нив го забележуваат следното.
Датум: 08 јан 2015
, Автор:

Сериозни промени во нашиот изглед на кои не обрнуваме доволно внимание

Кога станува збор за надворешната убавина, многу несакани појави знаеме лесно да ги прикриеме со шминка или со некој веќе испробан трик. Обрнете внимание на овие промени во вашиот изглед, не игнорирајте ги...
Датум: 06 јул 2012
, Автор: