Оваа пролет царуваат пастелните бои: Еве како да ги комбинирате со останатите парчиња облека

Ако сте се запрашале кој тренд ни доаѓа оваа пролет, тогаш со радост ве известуваме дека пастелните бои и оваа сезона ќе продолжат да царуваат помеѓу вашата гардероба.

Фантастични комбинации на бои за вашиот пролетен моден стил

Комбинирањето бои воопшто не е лесна работа, но затоа сме ние тука да ви помогнеме во тоа.

Марсала бојата се повлекува од модната сцена: Овие бои ќе ја одбележат 2016-та година

Брендот Пантоне е познат по тоа што секоја година во месец декември објавува која боја ќе ка одбележи наредната година.

10 аксесоари кои мора да ги имате ова лето

Кога станува збор за аксесоарите, еве што не смеете да пропуштите ова лето.
Датум: 14 мај 2014
, Автор:

Асиметрични фустани – совршени за оваа пролет

Тренд за оваа пролет се асиметричните фустани. Тие влеваат свежина и придонесуваат за позитивна промена во вашиот изглед.
Датум: 24 апр 2013
, Автор:

Мејкап-трикови што треба да ги знае секоја девојка

Истакнете ги вашите заводливи очи, украдете изглед од гламурозните настани на црвениот тепих, дајте му сјај на лицето со нанесување на правилната нијанса руменило и привлечете што е можно повеќе внимание.
Датум: 16 феб 2012
, Автор: