Прекрасни уметнички дела, составени од искршени порцелански парчиња

Оваа артистка од Израел ни ја покажува убавината и бруталноста на природниот свет.

7 парчиња облека кои мора да ги имате оваа зима

Ниските температури веќе се чувствуваат и нудат простор за удобни и модерни зимски комбинации. Еве кои се седумте парчиња облека кои секоја девојка мора да ги има, пред снегот уште еднаш да нѐ изненади.

15 нешта кои секоја жена треба да ги има во својот гардеробер

Покрај малиот црн фустан за кој е општо познато дека секоја жена треба да го има, постојат и неколку други работи без кој плакарот никогаш нема да ви биде целосен.

Златни правила за купување облека на попуст

Пред да почнете со обиколка на вашите омилени продавници за да ја освежите вашата летна гардероба, барем со неколку нови парчиња, на ум треба да ги имате следиве неколку совети за да уживате повеќе во шопингот.

Ремек-дела „насликани“ на стар добар син џинс

Шведскиот артист Ијан Бери, познат под уметничкото име Дениму, работи исклучиво со парчиња тексас во разни нијанси на сино и на нив „слика“ пејзажи и луѓе.
Датум: 07 феб 2013
, Автор:

Костимите за капење на „Victoria’s Secret“ за лето 2012

Овој светски бренд, за ова лето навистина има подготвено фантастични парчиња, на кои ниедна девојка нема да остане рамнодушна.

H&M со нова кампања за лето 2012 – Fashion Against AIDS

Колекцијата е интересен микс од весели парчиња со племенски принтови и хипи стил, креирани од интернационални артисти...
Датум: 02 мај 2012
, Автор:

Надополнување на пролетната колекција на „H&M“

Веќе имавме прилика да видиме дел од пролетната колекција на „H&M“, но овојпат станува збор за нејзино надополнување, а новите парчињата ги презентира познатата германска моделка Тони Гарн.