Направете 10 парчиња облека од едно парче материјал

Секоја девојка е секогаш расположена за воведување нешто ново во својот стил. Затоа, знаеме дека ќе ви се допадне овој моден совет.
Датум: 20 мај 2015
, Автор:

Тексас јакна: безвременско парче кое морате да го имате

Тексас јакните се класично и безвременско парче облека кое одлично прилега на сите дневни комбинации. Ова неизбежно парче е идеално за овој преоден период помеѓу топлото лето и ладната зима.

Задолжителни летни модни парчиња

Го планирате годишниот одмор, секое слободно време го поминувате на кафе со пријателките, а на вашата летна гардероба од минатата година очајно ù е потребно освежување. Еве неколку предлози за универзални модни парчиња...
Датум: 02 јул 2011
, Автор:

Организирајте си го плакарот со помош на вашиот компјутер

Имате купишта облека и модни додатоци во вашиот плакар, па често заборавате што сè поседувате кога треба да направите комбинација или пак не се грижите премногу за вашиот изглед, па би ви била добредојдена помош?
Датум: 20 мар 2011
, Автор:

Водич: Како да купувате облека?

Влегувате во продавница, лутате низ полиците и закачалките, не можете да одлучите што ви треба и што ви се допаѓа, кога конечно ќе најдете нешто, мрзеливи сте да го пробате. Време е да научите да купувате мудро со помош на само 5 правила.
Датум: 25 ное 2010
, Автор: