пари | Кафе пауза - Part 18

Астрологијата и трошењето пари

Како би реагирале доколку би дошле до некоја поголема сума пари? Веднаш ќе се „фрлите“ на трошење или ќе ги зачувате за „црни денови“? Прочитајте што вели астрологијата за вашиот хороскопски знак.

Нешта кои може да ги давате и кога немате пари

Не мора да имате пари за да имате што да дадете. Има други валути со кои можете да направите промена во вашиот живот и во животот на оние околу вас: вашето време, вашите емоции, вашето срце, вашето сочувство...
Датум: 13 јун 2011
, Автор:

Животни цитати кои ќе ве замислат

Честопати не знаеме да ги цениме нештата кои ни изгледаат мали, а всушност тие се оние кои се највредни. Живееме лутејќи се и мразејќи се едни со други, не размислувајќи колку луѓе има во светот што не почувствувале топла рака врз себе.
Датум: 11 јун 2011
, Автор:

Тајниот дневник на една колгерла (Secret Diary of a Call Girl)

ТВ серија за двојниот живот на една легална проститутка...

Накит од апчиња со поминат рок

61-годишната Сузан Брег од Алтадина, Калифорнија има преживеано рак и таа сега апчињата и таблетите со поминат рок, ги вградува во рачно изработен накит, за да ги исплати нејзините медицински долгови.

Што го нервира вашиот шеф?

Сите ние имаме „жолти“ минути. Намерно или не, сигурно некогаш сте разлутиле некого. Можеби вашиот шеф или газда? Следува листа на 8 работи што ги нервираат вашите надредени. Земете ги предвид!

Српски филм (A Serbian Film)

Филм за снаф-филмовите - ги знаете оние нарачани од „болни богатници“ кои се преполни со секс и со насилство и каде што секогаш има жртви кои реално умираат (не онака филмски). Сликите кои ќе ги видите нема да можете да ги извадите...

Астрологијата и парите

Дали често се грижите за вашата финансиска состојба? Ќе бидете богати или сиромашни? Ќе живеете скромно или луксузно? Еве што кажуваат планетите за тоа како се чувствувате во врска со парите.
Датум: 31 окт 2010
, Автор:

Касичка за фер штедење

Многу луѓе имаат проблем да почнат да штедат, или им фали мотивација или доволно цврста волја. Ако сте ваков случај, тогаш касичката DUEl би можела да ги смени вашите досегашни навики.
Датум: 14 окт 2010
, Автор:

Што ги нервира келнерите?

Како резултат на големата невработеност во нашата држава, многу млади момци и девојки, но и повозрасни луѓе одлучуваат да се вработат како келнери во некој кафе бар...
Датум: 23 сеп 2010
, Автор: