Најбрзиот трик за отстранување на лак за нокти од дрвени површини

Една од можните појави при лакирањето е капнување од лакот врз дрвени површини како масичката, паркетот или ламинатот. Веројатно инстинктот ќе ве натера веднаш да посегнете по ацетонот, но...
Датум: 07 авг 2014
, Автор:

Корисни примени на филтерот за кафе

За што друго може да се искористи филтерот за кафе? Ќе се изненадите кога ќе видите дека покрај примарната улога, има и уште многу други практични примени.

Побушави зајаци од овие немате видено

Нивното екстремно волуминозно и дебело влакно, може да порасне толку многу, што го обвива и засенува самото животно. Им се гледа само малечкото, речиси сокриено лице, поради што изгледаат како огромни памучни топки.

Направете сами: бесконечен шал

„Бесконечниот шал“ е совршен зимски накит, за сите оние девојки кои сакаат да експериментираат со уникатни модни стилови. Ќе ве загрева додека сте надвор, но и ќе ве украсува кога ќе го соблечете капутот.

Симпатични облачиња создадени на креативен начин

Минијатурните бели облачиња, изгледаат како магично да лебдат над двете раце, додека од нив паѓа снег. Но, како е ова изведено?

3 трикови за чистење со памук

Убавината е во тоа кога на обичното ќе му најдеме необична примена, нели? Еве како да ги примените топчињата од памук за одржување на свежината и чистотата во вашиот дом..

3 правила за носење шорцеви на работа

Дури и доколку дрес кодот, кој се почитува на вашето работно место, дозволува лежерен изглед, не смеете да дозволите шорцевите кои ги носите да изгледаат како да сте на плажа.