Машката и женската колекција на „Springfield“ за есен 2013

Познатиот моден бренд за млади луѓе „Springfield“ изработи одлична колекција наменета за есенскиот период од годината.

Машката есенска колекција на „H&M“ за 2013 година

Овогодишната есенска машка колекција ја карактеризираат џемперите, а покрај нив претставени се и неколку јакни, палта и кошули.

Масимо Дути, колекција за жени, октомври, 2013

Женската колекција на Massimo Dutti, октомври, 2013, е за современи, урбани, деловни и космополитски жени. Присутни се кремасти, сиви, тегет и црни нијанси...
Датум: 14 окт 2013
, Автор:

Кејт Мос во пролетната колекција на „Mango“

Манекенката Кејт Мос е новото заштитно лице на модната куќа „Mango“. Претставниците од модната куќа велат дека Кејт е избрана да го претставува брендот, бидејќи таа е пример за урбана, независна и силна жена...