павлака | Кафе пауза

Индиска крем салата со многу зеленчук

Превкусен прилог кој можете да го послужите со секаков ручек...

Вкусен крем со јаболка и ореви

Лесен десерт во кој ќе уживате после напорниот ден...

Полнети компири кои ќе ви го отворат апетитот

Вкусен ручек од кој сите ќе бидат задоволни...

Чоколадни тартуфи

Ова е оној десерт што никого не може да го остави рамнодушен. Толку едноставен, лесен и премногу вкусен. Предизвикува сериозна зависност, а еден чоколаден тартуф верувајте дека нема да ви биде доволен.

Тирамису

Тирамису или на италијански Tiramisù е еден од најпопуларните десерти во Италија. Ова е десерт кој е карактеристичен по тоа што има интензивен вкус на еспресо...