11 навики кои им штетат на вашите очи

Во овој динамичен свет кој нѐ опкружува едноставно не постои можност да не ги оптоваруваме очите: компјутери на работа, кога сме излезени телефоните ни се постојано во рака, носење леќи...
Датум: 25 дек 2014
, Автор:

Неколку чудни работи кои мажите ги привлекуваат кај жените

Дами верувајте, вашите мажи како да имаат детектор за вашите ситни несовршености и кај себе ги примаат како едни од најубавите елементи кои ги поседувате.
Датум: 20 ное 2014
, Автор:

Тестирајте го вашиот вид: Кого гледате на сликата?

Поставете го екранот на нормална оддалеченост и погледнете во сликата. Кого гледате, Ајнштајн или Монро?
Датум: 07 јун 2014
, Автор:

Како да гледате добро и без очила?

Интересен и корисен трик доколку вашите очила или леќи не ви се во близина...

Раздвижениот Њујорк погледнат низ очила

Секој кој барем некогаш почувствувал како му се замаглува пред очите, ќе сака да погледне низ чистите стакла на очилата за да го види Њујорк во движење.
Датум: 12 фев 2014
, Автор:

Одберете ги совршените диоптриски очила според формата на вашето лице

Харви Москот, 4-от сопственик на познатиот бренд „MOSCOT“ ги предложува наредниве 4 совети кои треба да ги имате на ум нареден пат кога ќе бирате нови рамки за очила.

7 одлични совети да изгледате секси со очила

Непобитен факт е дека очилата со диоптер го имаат оној „секси ефект“. Главната „финта“ е да гледате на вашите очила како на одличен аксесоар, а не како на товар кој ви го уништува изгледот.
Датум: 17 ное 2013
, Автор:

Кул илузија која ја предизвикува перцепцијата за 3Д објекти

За ова кул видео, употребен е трикот анаморфоза, метод со кој предмети или слики кои изгледаат нормално, се прикажуваат во искривена варијанта кога ќе се погледнат под одреден агол.

Испробани начини за сечење кромид без да ви солзат очите

Ги избравме најдобрите тестирани начини за сечење кромид без непријатен ефект на река од солзи, печење и иритација.
Датум: 28 јул 2013
, Автор:

Како да ги одберете совршените очила за сонце?

Кога одбирате очила за сонце, имајте го превид обликот на вашето лице, од каде ги купувате, дали навистина штитат од УВ зрачење и дали се темни.

Очилата на славните

Погледнете ја листата на најпознати очила низ историјата според веб-дизајнерот Федерико Мауро.
Датум: 27 јун 2013
, Автор:

Со какви маки се соочуваат оние кои носат диоптриски очила?

Како составен дел од грижата за вашиот вид, во пакет ви доаѓаат и следниве „слатки маки“ низ кои секојдневно минувате.