Што сè ќе ви се случи кога ќе ви се отвори срцевата чакра?

Срцевата чакра е четврта по ред и се наоѓа во средината на градниот кош, односно каде што се наоѓа срцето.

10 докажани начини да го натерате вашиот срамежлив партнер да ви се отвори

Немаат сите личности имаат голема самодоверба и импресивни комуникативни способности.

12 чекори за да натерате некого да се отвори пред вас

Некои луѓе едноставно не можат да се отворат пред други луѓе и искрено да зборуваат за своите чувства.

Како изгледаше „Дизниленд“ во 1955 година?

Врзете ги појасите - време е за патување низ времето.

7 начини да отворите вино без отворач

Доколку некогаш се најдете во ситуација кога немате отворач за вино, сетете се на некој од овие совети претставени во видеото.

Повеќе од 50 начини да отворите пиво

Ова кратко филмче е дело на Крис Самерс и е наречено „Bottle Cap Blues“. Тој заедно со неговите пријатели презентира повеќе од 50 забавни начини како да отворите пиво.

Спектакуларни отворања на Олимписките игри

Во пресрет на триесеттите Летни Олимписки игри кои ќе се одржат од 27 јули до 12 август 2012 година во Лондон, Велика Британија, погледнете како изгледаа најспектакуларните отворања на Олимписките игри досега.
Датум: 27 јул 2012

Како да отворите шише без отворач?

Научете ги добро овие неколку трикови за отворање шишиња без употреба на отворач за да не ви се расипе забавата.