освежително | Кафе пауза

Како да го направите освежителниот пијалак од кафе по кој полуде целиот свет?

Новиот тренд од Латинска Америка полека се движи кон престолот. Орчата е вегански пијалак и е идеален за сите оние што избегнуваат животинско млеко.

Безалкохолна сангрија

Најдовме рецепт и за една малку поинаква, безалкохолна сангрија, идеална за оние кои не сакаат или не толерираат алкохол.
Датум: 02 сеп 2019
, Автор:

Сок од ментa: Рецепт кој ги освежува телото и здивот

На многу едноставен начин самите можете да направите сируп од мента кој се пие разреден и разладен, а таков ефект ќе има и врз вашиот организам.

Слатко ледено кафе со домашен сируп од карамела

Кафе - најдобриот начин брзо да се здобиете со енергија и да се освежите во летните месеци...

3 моќни пијалаци кои веднаш ќе ви ја вратат енергијата во телото

Што ако постои пијалак направен од природни состојки кој може да ви ја врати енергијата? А што ако постојат три?

Освежителна ладна супа од краставици

Кремаста текстура која се бори со летните горештини

5 идеи за вкусно и здраво смуди за добар почеток на денот

Нема нешто подобро од започнување на денот со чаша полна витамини.
Датум: 09 авг 2014
, Автор:

Освежително смуди од лубеница

Летен пијалак кој ќе ве одржува хидрирани за време на најтоплите денови

Фрапе со малини

Овошно кафе задоволство за добар почеток на денот...

Мока со портокал

Силно кафе со освежителен шмек...