ориз | Кафе пауза

Рецепт за миланско рижото кој вреди да го пробате барем еднаш во животот!

Откријте кои се вистинските состојки за вкусното италијанско рижото!

Како јадењето ориз им помага на Јапонците да живеат толку долго?

Оризот не служи само како гарнир, туку има многу придобивки за вашето тело.

Хит метод за обновување на косата: Плакнење со обична вода од сварен ориз

Оризовата вода која останала по готвењето го сочинува новиот тренд за нега на косата кои блогерките и голем број жени на Инстаграм тврдат дека ја прави нивната коса многу поубава и поздрава.

Како да го направите совршениот ориз?

Оризот е клучна состојка во многу наши јадења - тој е евтин, не е премногу нездрав и има долг рок на траење.

Кафеав наспроти бел ориз: Кој е подобар?

Дознајте ги одговорите на овие прашања: Дали кафеавиот ориз е подобар од белиот? Чиј вкус е подобар? Колку е поразличен кафеавиот ориз од неговиот бел колега?

Направете сами: Снешковци од чорапи и ориз

Можете да ги направите брзо и евтино, а со сигурност ќе ви пружат огромна радост.

Карамел сутлијаш полнет со шлаг: Хит десерт за топлото лето

Оваа верзија на познатиот сутлијаш е сосема нов и освежувачки рецепт, којшто ќе ве заслади во топлите летни денови.

Предлог за ручек: Полнети модри патлиџани

Заменете го стандардниот ручек со брз, а креативен оброк!
Датум: 12 ное 2015
, Автор:

Диета која ја применуваат јапонските монаси: Изгубете 10 килограми за 10 дена

Станува збор за режим на исхрана кој го применуваат јапонските монаси со цел да ја регулираат својата телесна тежина.

Трик за подготвување ориз кој ќе ги скрати неговите калории на половина

Во 210 грама бел ориз најчесто има околу 246 калории, додека пак овој метод на готвење ќе ја намали оваа бројка и до 147 калории.
12