опуштање | Кафе пауза - Part 5

Двор кој секој би го посакал

Овој многу модерен двор е дело на холандското студио „Centric Design Group“, кои се погрижиле сопствениците безгрижно да уживаат во своето фантастично катче за опуштање.

Зошто читањето е најдобар начин за опуштање?

Секој има свој начин на релаксирање, но доколку читањето книга е вашиот начин да се опуштите, тогаш не сте можеле да изберете подобра активност.

Бањи со отворен поглед кон природата

Катче за одлична релаксација...

Незаборавен викенд со пријателките

Летото е време за опуштање и уживање. Земете го телефонот, јавете им се на најблските пријателки и договорете заеднички викенд. Не мора да го напуштате градот. Соберете се во нечиј стан или куќа и забавувајте се.
Датум: 19 јул 2012
, Автор:

Бесконечни базени за целосно опуштање

Бесконечните базени создаваат неверојатен визуелен ефект при кој кристалната вода се протега кон хоризонтот до бескрај. Можете целосно да се опуштите во овие базени кои се наоѓаат насекаде во светот, па дури и на Хималаите.
Датум: 18 јул 2012

6 јога вежби кои ќе ви помогнат да се ослободите од стресот

Кога сме под стрес, нашите мускули се напнати, мислите несредени и многу потешко е да се сконцентрираме и ефикасно да ја завршиме работата...

Зошто чоколадото е добро за здравјето?

Иако експертите тврдат дека треба да се избегнува внесување на високо калорично чоколадо во организмот, сепак невозможно е да се прескокне фактот дека тоа е многу здрав додаток...

Листа на летни романтични филмови

Овие 10 филма со сигурност ќе ù се допаднат на женската популација помеѓу 13 и 35 години, но ако случајно станат избор и на момците, ние никому нема да кажеме.
Датум: 03 авг 2011
, Автор:

Редовни вежби на работното биро за опуштање на телото и умот

Вежбите треба да се прават секој час и тоа во времетраење од по 5 минути.
Датум: 22 сеп 2010
, Автор:

Релаксирајте се после напорниот работен ден со визуелизација

Визуелизацијата е многу моќна умствена алатка. Истражувањата покажуваат дека потсвеста не може да направи разлика помеѓу реалниот настан и замислениот т.е. визуелниот.
Датум: 02 сеп 2010
, Автор: