опуштање | Кафе пауза - Part 4

23 брзи и едноставни начини да се изборите со стресот

Долготрајното изложување на стрес може да резултира со многу негативни последици врз вашето тело и здравје. Погледнете ги наредниве неколку брзи и едноставни начини на кои можете да се ослободите од него...

30 едноставни начини на кои можете да се релаксирате (без да одите на одмор)

Наредниве неколку трикови со сигурност ќе ве одржуваат релаксирани и свежи по работата сѐ до вашиот летен одмор.

Масажа за подобар секс

Размислувајте за масажата како за секс без пенетрација – вака нѐ подготвува лиценцираниот физиотерапевт од Њујорк Хуан Уроса.
Датум: 21 мај 2014
, Автор:

5 начини да си направите релаксирачки спа-ден во домашни услови

Кога луѓето се постојано зафатени и под стрес, знаат многу лесно да заборават на своите потреби. Погледнете неколку начини на кои можете сами да си направите свој релаксирачки спа-ден во домашни услови.

Музика за релаксирано попладне

Со наша помош, создадете си фина атмосфера и посветете си квалитетно време сами или со блиските. Ви претставуваме плејлиста со музика за едно релаксирано попладне и обновување на вашите уморни клетки.
Датум: 10 окт 2013
, Автор:

Жешки секс-совети од „50 нијанси на сиво“

Зошто трилогијата „50 нијанси на сиво“ е толку популарна? Најверојатно бидејќи во неа се зборува за забранетиот секс и табуата поврзани со грубиот секс.

Опуштете се две минути и не правете апсолутно ништо

Секогаш треба да имате на ум дека вашето здравје е поважно од сѐ останато.

Непишани правила за на плажа кои морате да ги почитувате

Плажата е совршено место за забава и опуштање, но за да не се посрамотите, секогаш треба да внимавате што правите.

Лесна чил аут плејлиста

Ако летото ви е опуштено и лабаво, тогаш овие неколку смут џез изведби претставуваат звучна верзија на она што се случува околу вас.

Прекрасни планински викендички за рајско уживање

За оние кои се повеќе ориентирани кон природата и планините, летото секогаш е период кога сакаат да се опуштат и да ги наполнат батериите во длабока сенка и на чист воздух.

Астрологија: заборавете на проблемите и научете да се опуштите

Сите имаме некакви проблеми, но дозволувањето стресот да нѐ надвладее, е наша лична одлука. Спречете го тоа и научете да се релаксирате со помош на астрологијата.

Зошто среќните парови се подебели?

Среќниот брак предизвикува зголемување на тежината, а задоволството во љубовта има негативен ефект на физичкиот изглед...