Опра Винфри: Жени, бидете кралици!

Жени, бидете кралици! Не се одрекувајте од својата моќ и слава!

Опра Винфри: 10 едноставни правила за успех

Правила за успех во животот и кариерата од една од највлијателните жени во медиумите.

12 познати личности кои прекинале со образованието, но успеале со труд

Погледнете кои познати личности успеале многу иако не завршиле со формалното образование.
Датум: 06 ное 2014
, Автор:

10 жени кои го променија светот

Тешко е да се набројат сите жени кои придонеле денес да живееме подобро, но овие 10 се меѓу најважните личности кои оставиле голем печат на денешното човештво.
Датум: 30 апр 2014
, Автор:

Погледнете ја елката која ја восхитила Опра Винфри

Џеф Летам, артистички директор на хотелот „Four Seasons Hotel George V' во Париз, навистина се надминал себеси оваа година со празничните декорации во објектот.

Одлични цитати за животот од познатите личности

„Ако не можете да го исфрлите скелетот од вашиот плакар, најдобро би било доколку го научите да танцува“. – Џорџ Бернард Шо

13 моќни и инспиративни цитати на Опра Винфри

Винфри е првата афро-американска жена која стана милијардер, а со тоа е жив доказ дека со напорна работа можат да се срушат сите бариери кои се поставени од општеството.
Датум: 05 јул 2013
, Автор:

Чудните фобии на познатите личности

Мислите дека е необично што се плашите од височина, инсекти или затворен простор? Верувајте, тоа не е ништо... :)

Каприциозни третмани за убавина на славните личности

Од Серена Вилијамс која обожава да се бања во „Евијан“ вода, до педикирот со риби на Џесика Симпсон, ова се најчудните третмани за убавина на кои славните личности подлегнуваат од каприц.
Датум: 13 окт 2012