Размислете добро за овие нешта пред да одлучите да се одмаздите

Дали навистина е потребна вашата интервенција за да ја забрзате кармата?

Искрено писмо од една мајка која ја доловува вистината за периодот по пораѓањето

„Многумина ми кажаа дека кога ќе станам мајка ќе бидам многу исцрпена, но никој не ми кажа дека ќе го замразам мојот сопруг.“

15 нешта што ги прават луѓето околу вас поради кои си ја мразите висината

Вие сами по себе си ги обожавате вашите 150 сантиметри, но луѓето околу вас ве тераат да ги мразите...

Креативни разгледници за вашите непријатели

Дали некогаш ве изнервирале толку многу, што ве натерале да нацртате злобни разгледници?

Најомразените познати личности за 2013 година

Погледнете кои личности се најдоа на листата за 2013 година.

Книга: „Мојот личен ФБИ агент“ – Џули Џејмс

Што може да се случи кога судбината ќе спои двајца непријатели? Никогаш не исклучувајте ја можноста омразата да прерасне во љубов.
Датум: 20 мар 2013
, Автор:

Поезија: Тишина…

Сè е празно, собата пуста, креветот сè уште топол, крвта и ладна и врела, срцето и стои и чука, телото и мртво и живо.
Датум: 31 мар 2011
, Автор:

Правда за сите (Law Abiding Citizen)

Филм за болката, љубовта кон семејството и одмаздата
Датум: 05 ное 2010
, Автор: