10 знаци дека вие сте им омилената тетка на вашите внуци

Вие сте пример за одговорност на вашите внучиња, додека истовремено сте и нивниот најголем извор на забава.

Вашата омилена фризура зборува многу за вас

Прочитајте го списокот со најчести женски фризури и нивното значење. Забавувајте се откривајќи дали вашата омилена фризура може да открие нешто за вашата личност.

Што зборува омилената боја за вашиот карактер?

Преку карактерисиките на омилената боја може да дознаете многу за тоа како реагирате на одредени ситуации, дали сте креативни или практични, што најмногу сакате да правите, па дури и каков впечаток оставате на другите околу вас.

Секс-поза која ја обожаваат 89% од мажите

Која е таа поза која на мажите им дава фантастичен поглед и слободен пристап до сите врели точки на женското тело? Веќе можете да претпоставите, тоа е доги стилот.
Датум: 18 јун 2014
, Автор:

Што кажува вашата омилена секс-поза за вас?

Низ сексот го кажуваме она неизреченото, преку сексот се поврзуваме со партнерот, но често сексот во себе крие и многу подлабока порака.
Датум: 09 јун 2014
, Автор:

Најсреќните животни во светот

Не мора да се храните со глодари за да бидете среќни. Понекогаш е доволно само да ги забележите и да ги цените малите чуда на животот.
Датум: 03 мар 2012
, Автор: