Олгица Ѓоргиева | Кафе пауза

Модни совети за пролет/лето 2015 од Олгица Ѓоргиева

Во светот на модата месец октомври и ноември беа искористени за промоција на модните колекции за пролет/лето 2015. Македонската дизајнерка Олгица Ѓоргиева неодамна ја претстави и својата колекција за претстојната сезона, Complete Your Puzzle.
Датум: 17 ное 2014
, Автор:

Олгица Ѓоргиева ја најавува својата следна колекција: „Complete your puzzle“

Женствена, елегантна и минималистичка, безвременска и инспиративна, силна и нежна истовремено, така накратко се опишува новата колекција на една од најпрепознатливите модни креаторки од македонската модна сцена, Олгица Ѓоргиева.
Датум: 09 окт 2014
, Автор:

Недела на распродажба во модното ателје на ГО: Affordable Fashion Week

Од понеделник (09.06) до 16.06 во модното ателје на дизајнерката Олгица Ѓоргиева ќе се одржи недела на распродажба на парчиња од претходните колекции на ГО.
Датум: 05 јун 2014
, Автор:

Во петок промоција на бизнис колекцијата на Ѓоргиева

Во петок (13.12) во меморијалниот центар Никола Кљусев модната дизајнерка Олгица Ѓоргиева ќе ја промовира бизнис колекцијата „Unrestricted“ како продолжение на последната колекција „Ослободување“.
Датум: 11 дек 2013
, Автор: