одржување | Кафе пауза - Part 2

Што може да се случи ако престанете да ја бојадисувате косата?

Бојадисување на коренот, осветлување, затемнување... Има различни начини на кои можеме да ја смениме природната боја на косата.

Како да ги одржувате чантите за да ви траат со години?

Чантите се аксесоари кои може да траат со години, а трикот се крие во тоа што мора да ги чувате на вистинскиот начин.

Како правилно да ги користите сунѓерчињата за шминка?

Ако веќе се одлучивте да купите сунѓерче за шминка, еве како да го одржувате и да се грижите за него, за тоа да ви трае што подолго.

Нештата за кои внимателно се грижиме траат подолго. Еве како да го сочувате вашиот омилен костим за капење

Конечно го пронајдовте вашиот идеален костим за капење и сакате тој да ви трае што подолго?

5 закони за користење клима уреди кои никако не смеете да ги прекршите

Користењето клима уреди може да има негативни последици кои лесно можат да се избегнат доколку се придржувате до основните правила.

Машки пријателства: Нивната вредност и како да ги одржувате

Пријателството помеѓу мажите е малку поразлично од пријателството помеѓу жените и можеби токму тоа е една од причините зошто на мажите им е потешко да го одржуваат.

19 нешта кои ќе ги разберат само оние девојки чиј моден стил е едноставен за одржување

Доколку и вие сте една од овие девојки, тогаш со сигурност ќе се пронајдете во следниве 19 размислувања и однесувања...

Неколку начини на кои можете да го продолжите животот на бижутеријата

Погледнете ги следниве корисни совети кои можат да го продолжат траењето на бижутеријата...

Како да опстане врската на далечина?

Многупати ќе се прашувате каде е, што прави, дали му/ѝ недостигате и дали мисли на вас. Ако навистина го/ја сакате, немојте да дозволите далечината да ви ја уништи врската.

Златни правила за одржување на косата

Секоја жена сака да има коса мека како свила, раскошна и заводлива. Но дали сте сигурни дека правилно се грижите за својата коса, па дури и дали правилно ја сушите или чешлате?
Датум: 07 ное 2014
, Автор:

Астрологијата ви помага да ја зачувате врската

Она што за еден знак е сосема нормално, за друг може да биде комплетно неприфатливо. Но, астрологијата е овде за да ви помогне да не направите некоја непотребна грешка.
Датум: 01 окт 2014
, Автор: