Среќна Нова година! Погледнете ги спектакуларните огномети кои заблескаа вчера вечерта ширум светот

Погледнете ги најубавите огномети ширум светот кои го означија почетокот на новата година...

Погледнете како се славеше ширум светот… Среќна Нова година!

Градовите ширум светот весело ја дочекаа новата 2016 година, со неверојатни претстави од огномет, забавна музика и импресивни светлосни шоуа.
Датум: 01 јан 2016

Како изгледа да се биде внатре во сред огномет?

...или онаму каде што се случуваат оние бројни мали експлозии кои го бојат небото на прекрасен начин.

Како Дубаи го сруши светскиот рекорд со новогодишниот огномет?

На дочекот на Новата година, Дубаи го сруши светскиот рекорд, прикажувајќи го најголемиот огномет кој некогаш бил прикажан.

Кои градови нудат најдобра забава за дочек на Нова година?

Некои од светските градови нудат навистина одлична забава, незаборавни моменти, импресивен огномет и фантастичен дочек.

Магични огномети кои го осветлуваа небото на Америка за 4 јули

Мал дел од магичната колекција на неверојатни огномети низ Америка кои на кратко ја претворија ноќта во ден...

Фасцинантни огномети

Сетете се на новата љубов што се родила под распуканото небо, на заводничките погледи, на држењето за рака гледајќи нагоре. Овие фотографии се фасцинантни бидејќи нивните креатори ги фатиле совршените бои...
Датум: 11 мар 2011
, Автор:

Дочекот на 2011 низ светот

Погледнете како се подготвуваше светот за да го прослави доаѓањето на новата 2011 година...