Совршен појадок за уште посовршено утро: Овесната каша ќе стане вашиот омилен појадок!

Овесната каша е појадок кој никогаш нема да ве остави со празен желудник, а готова е за само 5 минути.

Појадок за слабеење и одржување ситост во текот на целиот ден

Сите знаеме дека појадокот е најважниот оброк во текот на денот, особено ако сакате да ослабите.

Здрав појадок кој го лечи телото од претерана консумација на руска салата и сарми

Една мала чинија овесна каша е одличен избор за почетокот на денот.

Овесни каши, мусли, кекс: Што е навистина здраво, а што штетно?

Иако во теорија намирниците од продавницата за здрава храна ни делуваат поздраво отколку оние во пекара, тоа не значи дека тие навистина се.

Здрави јаглехидрати кои ќе ви помогнат да ја постигнете посакуваната телесна тежина

Јаглехидратите играат голема улога во правилното функционирање на организмот и задоволувањето на енергетските потреби.

5 едноставни начини да добиете кремаста овесна каша

Разгледајте ги овие пет можности и изберете една која вашиот здрав оброк ќе го направи повкусен и поинтересен.

Ослободете се од несаканите влакна без депилација, еднаш за секогаш

Мака ви е од болното отстранување на несаканите влакна? Имаме едноставно решение, а состојките веројатно веќе ги имате дома.
Датум: 14 мај 2014
, Автор:

10 здрави и вкусни идеи за овесна каша

Ако ви недостасуваат идеи, потопете го овесот во млеко или јогурт, а потоа применете некоја од овие кои ние ви ги предлагаме.